YouTube’dan WAV’a: YouTube’dan WAV’a Nasıl Dönüştürülür

Sherry li
6 min readSep 30, 2019

Dünya çapındaki en büyük video paylaşım platformlarından biri olan YouTube, videoları göstermek için tercih edilen platformdur. Artık birçok kullanıcı YouTube’da para kazanmakiçin YouTube izlenme zamanını artırmayı deniyor. Nitekim, birçok müzik endüstrisi ve büyük kayıt şirketleri seslerini tanıtmak için YouTube’u kullanıyor.

Milyonlarca insan YouTube’da müzik buluyor ve saklamak istediklerine karar veriyor. İçeriği YouTube’dan indirebilir ve kendi videolarınızda kullanabilirsiniz. YouTube’da mükemmel bir klip kullanmak istiyorsanız, YouTube’dan WAV’a dönüştürebilirsiniz.

İlgili Makale: Bazen, YouTube’un çalışmadığını veya dönüştürülmesi gereken YouTube videonuzun mevcut olmadığını tespit ederseniz, 2019'da YouTube Videosu Mevcut Değildir İle İlgili En İyi 10 çözümü bulabilirsiniz.

WAV Dosyası Nedir?

Waveform Audio File Format, Microsoft ve IBM tarafından geliştirilen standar bir ses dosyası biçimidir. Bu format, ses verilerini, parça numaralarını, örnekleme hızını ve bit hızını depolamak için kaplar kullanır.

WAV daha eski bir format olmasına rağmen, video içeriği oluşturan kullanıcılar için en iyi ses dosyası formatıdır. WAV dijital sesi düzgün bir şekilde tutar.

WAV dosyaları sıkıştırılmamış kayıpsız sestir, böylece genellikle MP3 gibi diğer popüler ses dosyası türlerinden çok daha büyük kapsamlı olurlar. Bu nedenle, en yüksek ses kalitesini korumak için çoğunlukla profesyonel müzik kayıt endüstrisinde kullanılırlar.

Peki, YouTube’dan WAV’a nasıl dönüştürülür?

Burada gerçek bir örnek gösterilmektedir.

YouTube dosyalarını WAV biçimine dönüştürebilir miyim? Eğer öyleyse, nasıl yapılır? Paylaşma niyetim yok; bu kesinlikle kişisel kullanım içindir.

YouTube videosunu WAV’a nasıl dönüştürebileceğinizi hala merak ediyor musunuz? Endişelenmeyin ve bu yazı, YouTube videonuzu WAV’a dönüştürmenize yardımcı olmak için YouTube — WAV masaüstü dönüştürücülerinin yanı sıra çevrimiçi çeviricileri de gösterir.

Bölüm 1. MiniTool uTube Downloader ile YouTube’dan WAV’a Dönüştürme

“YouTube’dan çevirici” diye çevrimiçi arama yaparsanız, bir YouTube videosunu MP3, MP4, WAV ve diğer dosya biçimlerine dönüştürebilecek çok sayıda uygulama olduğunu göreceksiniz. Not: Neredeyse tüm YouTube — MP3 dönüştürücüler ayrıca YouTube videosunu WAV’a dönüştürebilir.

MiniTool uTube Downloader

MiniTool YouTube Downloader, ücretsiz ve kolay bir YouTube indiricisidir. Ayrıca, paketlenmiş herhangi bir ekstra yazılım içermez.

Bu ücretsiz YouTube videosu indiricisi, MP4 ve MP3 dahil olmak üzere hem video hem de ses olmak üzere çok seçenekli biçimler sunar. Ayrıca, HD video indirmeyi de destekler. İsterseniz, bir kerede birden fazla video indirebilirsiniz.

İlgili makale: YouTube’dan MP3'e nasıl dönüştürülür?

Bu ücretsiz YouTube videosu indiricisi yalnızca YouTube videolarını değil, aynı zamanda YouTube oynatma listesini de indirebilir. Ve videoları indirirken otomatik olarak altyazıları da indirir.

YouTube Videosu WAV şeklinde nasıl indirilir?

Adım 1. MiniTool uTube Downloader’ı indirip yükleyin.

MiniTool Youtube Downloaderİndirmek İçin Tıklayın 100%Beleş & Temiz

Adım 2. MiniTool uTube Downloader’ı açın, sonra dönüştürmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp yapıştırın.

Adım 3. Aşağıdaki pencereyi görmek için Download düğmesine tıklayın.

Adım 4. Şimdi, çıktı formatı olarak WAV’ı seçebilir ve bu dosyayı kaydetmek için bir konum seçebilirsiniz.

Daha fazla detay için MiniTool youTube Downloader kılavuzunu kontrol edebilirsiniz.

Bölüm 2. Çevrimiçi Yöntem — YouTube’dan WAV’a Çevrimiçi Ücretsiz Dönüştürme

Çevrimiçi YouTube videosu dönüştürücüler, YouTube’dan hızlıca çevrimiçi olarak WAV’a dönüştürmenize yardımcı olabilir. Herhangi bir yazılım yüklemenize veya kimseye ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ayrıca, hangi işletim sistemini kullanıyor olursanız olun çevrimiçi yöntemleri kullanabilirsiniz.

İnternette arama yaparak YouTube’dan MP3'e, WAV ve diğer formatlara dönüştürmenize yardımcı olacak birçok web sitesi olduğunu göreceksiniz. Ne yazık ki, birçoğu akılsız ve reklamla ve kötü amaçlı yazılımla doludur.

Burada, bit hızını ve dosyanın kalitesini koruyabilecek iyi bir YouTube çevirici bulmanıza yardımcı olmak için en iyi 5 çevrimiçi YouTube videosu dönüştürücüsünü listeledik. Uygun bir tane bulmak için okumaya devam edin.

#1. OnlineVideoConverter

OnlineVideoConverter, MP4, M4V, MOV gibi video formatları ve MP3, AAC ve WAV gibi ses formatları dahil olmak üzere medyaları YouTube’dan tercih ettiğiniz formata dönüştürmenize olanak tanır. Belki de en açık ve en kolay sitedir. Sayfada neredeyse hiç reklam yok.

WAV dosyasının bit hızı, standart 320kbps MP3'lerden bile daha yüksek olan 1411kbps’de kaydedilmiştir. Ve boyutu kayıpsız dosya türleri ve kayıplı MP3'ler arasında iyi bir dengededir.

OnlineVideoConverter hem ses hem de video olmak üzere bir düzine farklı dosya türünü indirebilir. Ayrıca, Google Chrome, Firefox ve Safari tarayıcılarıyla da uyumludur. Böylece, video klipleri tarayıcınızdan doğrudan kolayca çıkarabilirsiniz.

Artıları

 • Süper hızlı indirme hızına sahiptir.
 • Kullanımı ücretsizdir ve kayıt gerektirmez.

Eksileri

 • Zaman zaman düşük kalite çıktı verebilir.
 • Az çeşit biçimi destekler.

MiniTool Youtube Downloaderİndirmek İçin Tıklayın 100%Beleş & Temiz

#2. YouTube-WAV

YouTube-WAV, YouTube’dan WAV’a dönüştürme kullanımı kolay, WAV formatı için özelleştirilmiş bir dönüştürücüdür.

YouTube’dan çevrimiçi olarak WAV’a dönüştürmeye başlamak için YouTube URL’nizi yapıştırın ve alttaki İndir düğmesine tıklayın. WAV çıkış formatı varsayılan olarak seçilir. Bu bir kaç dakika sürebilir. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra dönüştürülen dosyayı indirebilirsiniz.

Burada, bu YouTube’dan WAV’a ücretsiz çevrimiçi çevirici ayrıca AAC, MP3, OGG, MP4, AVI, 3GP gibi video biçimlerini seçmenizi sağlar.

Artıları

 • Ücretsiz bir çevrimiçi video dönüştürücüsüdür.
 • Kayıt olmadan doğrudan YouTube’dan WAV’a dönüştürebilirsiniz.
 • YouTube’dan filigran olmadan MP3, AAC, WAV, MP4, AVI ve diğer formatlara çevirebilirsiniz.
 • Bu YouTube’dan dönüştürücü Facebook video dönüştürmesini destekler.

Eksileri

 • Standart WAV dönüştürücü olarak çok hızlı dönüşüm hızına sahip değildir.
 • Çıktı kalitesi her zaman gerektiği kadar yüksek değildir.

#3. ONLINE CONVERT

ONLINE CONVERT, ücretsiz çevrimiçi dosya dönüştürücüsü, medyayı bir biçimden diğerine kolayca ve hızlı bir şekilde dönüştürebilmenizi sağlar. Bu çevrimiçi YouTube’dan dönüştürücü ile, yalnızca YouTube’dan WAV’a dönüştürmekle kalmaz, aynı zamanda YouTube’dan MP3'e, AAC, OGG, WMA, FLAC, AIFF, MP4 ve diğer biçimlere de dönüştürebilirsiniz.

Artıları

 • Ücretsiz olarak kulanılabilir.
 • Yüklenen videolardan ses dosyalarını çıkarabilir.
 • Ayrıca belgeleri ve e-kitapları da dönüştürebilir.

Eksileri

#4. DocsPal

DocsPal her türlü belgeyi, video, ses, resim, e-kitap ve arşivleri destekleyen ücretsiz bir dönüştürücüdür. Bu ücretsiz çevrimiçi dönüştürücü bir kerede en fazla 5 dosyayı dönüştürebilir.

YouTube’dan WAV’a çevirici için URL’yi yapıştırmanız ve ardından WAV biçimini seçmeniz gerekir. Dönüştürme işleminden sonra, dönüşüm sonunda bir indirme bağlantısı görüntülenir. Bu bağlantıyı e-postanıza almayı da seçebilirsiniz.

Artıları

 • Kayıt zorunluluğu yoktur.
 • Belgeleri ve e-kitapları da iyi bir şekilde dönüştürebilir.

Eksileri

 • Çok çeşitli biçimleri desteklemiyor.
 • Bazen çıktı iyi olmayabilir.

#5. Convert Files

Convert Files, ücretsiz çevrimiçi dönüştürücüsü, YouTube dosyasını WAV, WMV, MOV, MVK, MP3, AVI, ASX, AMV ve diğer biçimlere dönüştürmeniz için geniş bir seçenek yelpazesi sunar. Bu ücretsiz ve kolay çevrimiçi dosya dönüştürücüsü, aynı zamanda herhangi bir belgeyi, arşiv dosyasını, hesap tablosunu, ses dosyasını bir biçimden diğerine dönüştürmenize yardımcı olabilir.

YouTube videosu WAV’a çevrimiçi ücretsiz olarak nasıl dönüştürülür?

 • Dosyanızı yüklemek için YouTube videounun URL’sini yapıştırın ya da tıklayıp göz atın.
 • Çıkış formatı olarak WAV’ı seçin.
 • Dönüştürmeye başlamak için Convertdüğmesine tıklayın. Dönüşüm tamamlandığında, bu YouTube dönüştürücüsü dosyayı indirmek için bağlantı içeren bir mesaj gösterir.

Artıları

 • Hareket kabiliyeti çok yüksek olduğu için,bir o kadar da kullanıcı dostudur.
 • Çok çeşitli biçimleri destekler.

Eksileri

250 MB’a kadar dosyaları işleme yeteneğine sahiptir. Daha büyük video dosyalarını dönüştürmek istiyorsanız, başka bir dönüştürücü denemeniz gerekir.

5 YouTube’dan WAV’a dönüştürücülerinizi paylaşın. Onları çevrimiçi olarak YouTube’dan WAV’a dönüştürmeyi deneyin. Click to tweet

Bölüm 3. Bir WAV Dosyasını İndirmek İçin Faydalı Bir İpucu

YouTube videosunu standart bir MP3 dosyası yerine WAV’a dönüştürürken, dosyanızın kalitesine dikkat etmeniz gerekir, indirilen parça ile ne yapmayı planladığınızın önemi yoktur.

Bildiğimiz gibi, YouTube videoları, hatta ses videoları bile, videonun nasıl yüklendiğine bağlı olarak farklı bit oranlarına sahiptir. YouTube’dan WAV’a yüksek kalitede dönüştürmek istiyorsanız, en az 480p çözünürlükte yüklenen videoları bulmanız gerekir, çünkü bu videolar genellikle daha yüksek bit hızı ve daha iyi ses veren ses içerir.

Ayrıca, YouTube videosunu WAV’a dönüştür önce ses kaydını dinlemeye çalışmalısınız.

YouTube’da dosyayı mümkün olan en yüksek çözünürlükte oynatırken ses iyi gelmiyorsa, en son indirdiğinizden daha az geliştirilme şansı vardır.

Kısacası, dönüştürmeden önce YouTube video dosyanız hakkında akıllıca davranın ve WAV’a dönüştürmek istediğiniz en iyi YouTube dosyasını bulmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. WAV dosyasını aldıktan sonra, bu dosyaya sağ tıklayabilir ve isterseniz bit hızını belirlemek için Özellikler’i seçebilirsiniz.

Sonuç

Artık YouTube’dan WAV’a dönüştürmenizin zamanı geldi. Görevinizi tamamlamak için uygun bir YouTube dönüştürücüsü seçin.

Ücretsiz ve açık bir YouTube’dan WAV’a çevirici bulamadıysanız, ücretsiz, reklamsız ve yazılım paketsiz MiniTool uTube Downloader’ı deneyebilirsiniz.

YouTube’dan WAV’a ücretsiz çevrimiçi olarak nasıl dönüştürebileceğinize ilişkin başka iyi yollarınız varsa, lütfen onları yorumlarda bizimle paylaşın ve bu yazıyı mümkün olan en kısa sürede güncelleyelim. Şimdiden teşekkürler!

Herhangi bir sorunuz olursa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Originally published at https://www.minitool.com on September 30, 2019.

--

--